כמה עולה להנפיק דרכון פורטוגלי?

כמה עולה להנפיק דרכון פורטוגלי?

לפני מספר שנים ממשלת פורטוגל קבעה שישראלים אשר יכולים להוכיח קשר משפחתי למגורשי ספרד יוכלו לקבל דרכון מקומי, ומאז ישראלים רבים מנסים להוציא דרכון אשר יאפשר להם להיות חלק מהאיחוד אירופי. השאלה היא כמה זה עולה והאם זה משתלם מבחינה כלכלית?

כיצד מוצאים דרכון פורטוגלי וכמה זה יכול לעלות לכם?

לפני שאנחנו נוגעים בכל מה שקשור לנושא של עלות דרכון פורטוגלי, צריך להבין כיצד זה עובד, מה צריך בשביל להוציא דרכון. מדובר על תהליך שמתבצע במספר שלבים. בשלב הראשון, יש להוכיח שאכן קיים קשר למגורשי ספרד, ולשם כך גם צריך לקבל אישור מהקהילה היהודית בפורטוגל. בשלב השני, יש לספק מסמכים על סטטוס אישי, נישואים, אי רישומים פליליים במשטרה, ומסמכים אחרים בהתאם לדרישות ממשלת פורטוגל. בשלב השלישי, אחרי שמתרגמים את כל המסמכים, יש להעביר אותם לרשויות במדינה ולחכות שהם יאושרו ויספקו את הדרכון.

כמה זה יכול לעלות לכם?

העלויות מתחלקות באופן הבא:

מאחר ואת התהליך יש לבצע דרך עורך דין שמתמחה בנושא, הוא יבצע את כל התרגומים, העברת המסמכים, ועבודות נוספות. החלק שלו הוא 10 אלף שקל. הקהילה היהודית דורשת 500 יורו לאדם, עבור אישור המסמכים. מה שכן, אם מגישים עבור יותר מבן אדם מאותה משפחה, הסכום נמוך יותר. ממשלת פורטוגל דורשת 250 יורו, עבור התהליך מהצד שלה. בנוסף, משרד החוץ הישראלי ידרוש מכם עלות מסוימת עבור מסמכים שתרצו להוציא (מרשם פלילי, תעודת לידה). חשוב לציין, ככל שכמות גדולה של אנשים מאותה משפחה מבצעים את הפעולה ביחד, אז העלויות יורדות ולכן משתלם לעשות את זה ביחד ולא לבד.

האם זה משתלם?

בסוף התהליך שאמור לקחת סביב שנה וחצי, אתם אמורים ליהנות מדרכון פורטוגלי. אז תוכלו להתגורר במדינות האיחוד האירופי, לעבוד, ללמוד, וליהנות מכל מה שמציעים לתושבי האיחוד.

אין ספק, מכל בחינה שהיא זה יכול לשפר את איכות החיים שלכם, זה יכול להגדיל את מגוון האפשרויות שלכם, בין אם זה מבחינה תעסוקתית או מבחינות אחרות. זה יכול לסייע לכם גם במעבר בין שדות תעופה, בהתאם לכל מדינה שאליה נוסעים.

כתוב/כתבי תגובה