כיצד מנקים וירוסים מהמחשב?

כיצד מנקים וירוסים מהמחשב?

אחד האיומים הבולטים ביותר על המחשב הביתי והעסקי, הם וירוסים אשר נכנסים אל תוך המערכת והקבצים דרך גורמים חיצוניים שונים. על מנת להגן על המחשב שלנו מפני איום זה, אנחנו חייבים להשתמש באנטי וירוס.

כיצד אנחנו משתמשים באנטי וירוס בצורה נכונה?

כפי שאנחנו יודעים, ישנן תוכנות אנטי וירוס מומלצות שונות אשר אנחנו יכולים להתקין במחשב ולהשתמש בהן על מנת להגן עליו. חלקן מגיעות בגרסה חינמית, כך שאנחנו לא צריכים לשלם עליהן, לעיתים הגרסה החינמית מוגבלת בזמן ובסיום התקופה עלינו לרכוש אותה, אחרות מגיעות בתשלום במסלולים שונים.

היום מרבית התוכנות מציעות מגוון רחב של שירותים, בין אם זה אומר אנטי וירוס, אבטחה על הרשת, שמירת סיסמאות, ניקוי המחשב מקבצים זדוניים, ועוד שורה ארוכה של פעולות, חלקן לא בהכרח קשורות לעולם של וירוסים ורוגלות, אלא יותר לתפקוד המערכת, אך הן בהחלט חשובות ורלבנטיות עבורנו.

צריך לציין, כל מחשב צריך אנטי וירוס. גם אם הוא לא מחובר לשרת חיצוני, גם אם לא נעשה בו שימוש רב בגלישה באינטרנט, או לכל דבר דומה. עצם זה שאנחנו מחברים התקנים חיצוניים או משתמשים בקבצים שמגיעים מבחוץ, הרי שאנחנו עלולים לפגוע בו. לכן, בשביל למנוע מצב כזה, בשביל להגן על המחשב מפני איומים וסכנות חיצוניים, עלינו להשתמש באנטי וירוס.

כמובן שעצם זה שאנחנו מתקינים אנטי וירוס זה לא בהכרח מספיק, אנחנו צריכים לנקות את המחשב לעיתים תכופות, כלומר להפעיל את התוכנה בשעות קבועות מדי שבוע, ולוודא שהתוכנה גם סורקת את כל הקבצים שאנחנו מורידים או משתמשים בהם, וכך תמיד נהיה מוגנים.

כיצד בוחרים אנטי וירוס?

יש פה שאלה שהיא מעבר לעלות, כלומר, זה שתוכנה מוצעת לנו בחינם לא אומר שהיא טובה יותר או פחות, אנחנו יכולים למצוא תוכנות בכסף שפחות משתלמות ותוכנות חינמיות שיכולות להספיק לנו.

בסופו של דבר, נשתמש בתוכנת אנטי וירוס על פי הצרכים שלנו, על פי סוג וסגנון העבודה שלנו במחשב, וכמובן על פי גודל התוכנה והמשאבים שיש לנו במחשב.

כתוב/כתבי תגובה